Dofinansowania do sterylizacji w Markach 2024

W ramach „Akcji Sterylizacja 2024” mieszkańcy Gminy Miasto Marki mogą bezpłatnie wykastrować (sterylizować) i oznakować swoje psy i koty. Program obejmuje pełne chirurgiczne usunięcie macicy z przydatkami u samic oraz jąder u samców. Wnioski o sfinansowanie zabiegów można składać od 6 maja do 31 sierpnia 2024 roku (lub do wyczerpania środków finansowych) osobiście w Urzędzie Miasta Marki, poprzez ePUAP lub pocztą.

Wzór wniosku jest dostępny jako załącznik do Zarządzenia Nr 0050.59.2024 Burmistrza Miasta Marki. Wnioski są rozpatrywane według kolejności ich złożenia, a na każde zwierzę należy złożyć oddzielny wniosek (maksymalnie 4 zwierzęta na wnioskodawcę). Ważne jest, aby w dniu składania wniosku posiadać ważną Marecką Kartę Mieszkańca.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, wnioskodawca zostanie powiadomiony telefonicznie o terminie odbioru karty skierowania, która będzie ważna przez 30 dni od daty wystawienia. Zabiegi muszą być wykonane w gabinecie weterynaryjnym MarWET Stańczykowska Sp. Jawna w Markach w terminie do 45 dni od daty wystawienia karty skierowania, nie później jednak niż do 30 listopada 2024 roku.

Gmina nie wydaje duplikatów kart skierowania, a brak ich odbioru w wyznaczonym terminie oznacza rezygnację z udziału w programie. Program jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności – Mazowsze dla zwierząt 2024.

Źródło: https://www.marki.pl/aktualnosc-12683-akcja_sterylizacja_2024.

Podziel się swoją opinią

Aktualizacje newslettera

Wpisz swój adres e-mail poniżej i zapisz się do naszego newslettera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *